סרסל – צרפת

תאומות נחתמה ב-23.03.88 ע”י רה”ע יואל אלרואי

 

סרסל היא עיר פרברית הממוקמת כ -15 ק”מ מן הבירה הצרפתית פריז. העיר מאופיינת על ידי חלוקתה לשני חלקים: החלק הישן הנקרא “הכפר”, אשר במרכזו עומדת כנסייה והוא מופרד מחלקה השני של העיר. כיום העיר מונה כ- 58,000 תושבים.

 

 

במהלך המאות ה- 18 ו ה- 19 התבססה סרסל על גידול ירקות וגפנים.ולאחר מלחמת העולם השנייה החלה הגירה חיובית שהתרחשה לצד גידולה הטבעי של האוכלוסייה בעיר שהתבססה על שילוב של מסורתיות ואזורי פעילות כלכלית.

 

 

בשנות ה- 50 החלה בנייתה של העיר החדשה המופרדת משאר חלקי העיר ומבוססת על בנייה של בתים ומגדלים בעלי 4 קומות. בין השכונות מקשרים פארק ובו מתקני ספורט.

אוכלוסיית העיר היא צעירה יחסית כאשר : 34.9% מהאוכלוסייה היא מתחת לגיל 20 שנים, 42.4% מתחת לגיל 25 ו 13.6% היו יותר מ -60 שנים.

 אתר העיר סרסל – צרפת

פרטי התקשרות:

כתובת:

ספרו לחברים

בתומי – גיאורגיה

במסגרת הפעילות העירונית לעידוד קשרי החוץ חתמה עיריית נתניה בתאריך 22.05.2018 על ברית ערים תאומות עם העיר בתומי שבגיאורגיה. על הסכם חתמו ראש העיר בתומי, לאשה קומחידזה וראש עיריית נתניה מרים פיירברג איכר .

ריצ’מונד היל – קנדה

הסכם עם העיר נחתם ב-22.11.16 ע''י רה''ע גברת מרים פיירברג-איכר ומר דייב ברו ראש עירית ריצ'מונד היל. ריצ'מונד היל נמצאת במחוז אונטריו, קנדה. בעיר קרוב ל-200 אלף תושבים. העיר גדלה מאז שנות ה-90 הודות לפיתוח תעשיה רפאית וכן תעשיית היי טק וכך משכה יזמים רבים. נמצא בה גם טלסקופ – השני בגודלו במדינה.

שייאמן – סין

הקשרים עם העיר שייאמן החלו ב-2007 ונמשכים ברציפות. שייאמן הנה עיר נמל במחוז פוגיין ונחשבת לאחד המרכזים כלכליים בדרום מזרח אסיה. בעיר כ-3.5 מיליון תושבים. משלחות מספר הגיעו לבקר בנתניה וביקור חוזר היה ביריד התיירות שמתקיים שם.

עקבו אחרינו גם באינסטגרם :)