בית > ערים תאומות

ערים תאומות

מינסק – בלארוס

במאי 2016 חתמה נתניה על הסכם הקמת קשרים של ערים תאומות עם מחוז מרכזי של מינסק (בלארוס) . על הסכם חתמו ראש אדנימסטרציה של מחוז מרכז מינסק גב’ אנה מטלסקי וראש עיריית נתניה מרים פיירברג איכר . בשטח של מחוז מרכז מינסק נמצא העיר העתיקה , אנדרטת נצחון , אנדרה לזכרו של סופר יאנקו קופלה וכו . כמו כן במחוז מרכז נמצאים מרכזי תערוכות של העיר מינסק , תעשיה מסחר ומכוני חקר .

מוסקבה – רוסיה

בתאריך 07.06.2013 נחתם הסכם על חברות ושיתוף פעולה בין נתניה ומחוז מערבי של מוסקבה. המחוז המערבי נחשב כי אחד מהיוקרתיים וירוקים בבירת רוסיה. הוקם ב10.07.1991 כאן נמצאים שגרירויות, מכוני מחקר, אוניברסיטה של מוסקבה, וגם בית כנסת עתיק

פודברדי – צ’כיה

הסכם שיתוף פעולה נחתם ב- 7.04.14 ע”י רה”ע מרים פיירברג- איכר.

​פודברדי היא עיר מרחצאות השוכנת באיזור בוהמיה על גדות נהר ה-לבה Labe מזרחית לפראג.

בעיר ישנה מצודה שנבנתה בימי הביניים ומהווה אטרקציה תיירותית.

במסגרת הקשרים התקיימו ביקורי גומלין בין בתי ספר בפודברדי ובנתניה

גילנדז’יק – רוסיה

תאומות נחתמה ב- 31.01.13 ע”י רה”ע מרים פיירברג- איכר.

העיר גילנדז’יק נוסדה בשנת 1831 והיא במעמד של עיר משנת 1915.

זוהי עיר נופש הנמצאת באיזור קרסנודר אשר לחוף הים השחור. היא משתרעת על 102 קמ”ר ומונה כ- 91.408 תושבים.

שיופוק – הונגריה

תאומות נחתמה ב- 30.4.90 ע”י רה”ע יואל אלרואי.

Siófok היא עיר בדרום הונגריה הממוקמת על גדות אגם הבלטון “Balaton “, מכונה בשם “בירתו של אגם בלטון” ומהווה יעד פופולארי לתיירות בשל האקלים הנוח השורר בה. העיר שוכנת כ- 106 ק”מ מבודפשט ובעלת מורשת היסטורית ענפה.

קומו- איטליה

תאומות נחתמה ב-31.10.04 ע”י רה”ע מרים פיירברג- איכר. העיר קומו שוכנת בסמוך לאגם קומו ונחשבת לבירת האזור. האגם,הידוע גם בשם אגם לריו(Lario) ממוקם במחוז לומברדיה בצפון איטליה ומתפרס על שטח של כ- 146 קמ”ר, מה שהופך אותו לאגם השלישי בגודלו באיטליה. צורתו של האגם דומה לצורת האות האנגלית Y כשהיא הפוכה. בנקודת המפגש של שלושת הזרועות של האגם נמצאות שלוש עיירות – בלג’יו (Bellagio) מנג’יו(Menaggio) וורנה (Varenna)

סרסל – צרפת

תאומות נחתמה ב-23.03.88 ע”י רה”ע יואל אלרואי
סרסל היא עיר פרברית הממוקמת כ -15 ק”מ מן הבירה הצרפתית פריז. העיר מאופיינת על ידי חלוקתה לשני חלקים: החלק הישן הנקרא “הכפר”, אשר במרכזו עומדת כנסייה והוא מופרד מחלקה השני של העיר. כיום העיר מונה כ- 58,000 תושבים.

סטוונגר- נורווגיה

תאומות נחתמה ב-16.4.97 ע”י רה”ע צבי פולג.
העיר סטוונגר נמצאת במחוז רוגלנד נוסדה ב 1 לינואר 1838 והתמזגה עם הכפרים מאטלנד ומאדלה ב 1 בינואר 1965 והפכה לרביעית בגודלה בנורבגיה. אוכלוסייתה עומדת כיום על כ-121,000 תושבים.

סאני איילס ביץ’ – ארצות הברית

תאומות נחתמה ב- 26.4.06 ע”י רה”ע מרים פיירברג- איכר
סאני איילס ביץ’ היא עיר בת 000, 20 תושבים וממוקמת בסמוך למיאמי ביץ’ פלורידה. העיר משתרעת לאורך 4 ק”מ של חוף ים ובעלת מגוון תרבותי עשיר כך שלעיתים היא מכונה גם מוסקבה הקטנה בשל דוברי הרוסית הרבים המתגוררים בה.

ניס – צרפת

תאומות נחתמה באוקטובר 1968 ע”י רה”ע אברהם בר מנחם
העיר ניס היא אחת הערים המתויירות והחשובות ביותר בדרום צרפת, הממוקמת לחופו של הים התיכון בין מרסי וג’נבה ומוקפת בגבעות האלפים. באזור המטרופוליטני של העיר מתגוררים כ- 933,000 תושבים. את העיר ניס ייסדו יוונים ממרסיי במאה ה-5 תחת השם “ניקאיה” (Νικαία), כאשר השם מבוסס על שמה ובא לכבד את אלת הניצחון היוונית, ניקה, לאחר שאלה הביסו את שכניהם, הליגורים.

גלו את נתניה: טיילות