בית > שיופוק – הונגריה

שיופוק – הונגריה

תאומות נחתמה ב- 30.4.90 ע"י רה"ע יואל אלרואי.

 

Siófok היא עיר בדרום הונגריה הממוקמת על גדות אגם הבלטון "Balaton ", מכונה בשם "בירתו של אגם בלטון" ומהווה יעד פופולארי לתיירות בשל האקלים הנוח השורר בה. העיר שוכנת כ- 106 ק"מ מבודפשט ובעלת מורשת היסטורית ענפה.

 

אוכלוסיה מגוונת התיישבה בעיר כבר בתקופות הקדומות – התקופה הרומאית והתקופה הניאליתית – תקופת האבן המאוחרת הצירוף Siófok – שמה של העיר כפי שאנו מכירים כיום התקבע החל מ -1790.

בשנת 1552 – חלה תפנית במעמדו של הכפר אשר הפך לבסיס חיל הים ההונגרי ולמערך צבאי מבוצר. תפנית נוספת בהיסטוריה של העיר אירעה בין השנים 1834 עד שנת 1865 כאשר נבנתה תחנת הרכבת והותר ל- 200 בתים ו- 1500 תושבים לפתוח שוק בכפר עצמו החל מנקודה זו קיבלה העיר את התואר כעיר שוק. אורך החיים ההומה ב- Siófok הפכה לעיר נופש לאמנים, שחקנים ולבעלי המעמד הבינוני- העליון של העיר בודפשט(Karinthy, Krúdy, Latabár).. בסופה של מלחמת העולם השנייה ההתיישבות בעיר נפגמה באופן קשה אך בשנת 1948 החלה להשתקם והתפתחה לעיר קיט שהגיעו אליה עובדי חברות ואיגודים שישחזרו את בתי הקיץ והמלונות, כיום Siófok המהווה את אחד המרכזים התיירותיים החשובים ביותר בהונגריה.

 

 

שוק של נתניה