מוזיאון אוצרות קיסריה

CAESAREA MUSEUM TREASURES

מוזיאון אוצרות קיסריה קיבוץ שדות ים
במוזיאון מוצגים ארכיאולוגים שהתגלו באזור על-ידי חברי קיבוץ ומשלחות שחפרו בקיסריה. הממצאים בעיקר מהתקופות הרומית, הביזנטית, המוסלמית והצלבנית. ישנם גם ממצאים יחודיים מהתקופה ההלניסטית ומהיישוב היהודי בקיסריה.
המוזיאון נבנה כדוגמת מבנה רומי עם חצר גדולה ובה עמודים עם כותרות קורינתיות, פסלים רומיים, כתובות הנצחה ומגוון פריטים ארכיטקטוניים. באולמות התצוגה ישנו אוסף ייחודי של מטבעות קיסריה, נרות שמן, פיסול זעיר בברונזה ובשיש, אבני חן, כתובות על גבי מצבות יהודיות, קנקנים שנמשו מהים וחפצי נוי ופולחן.
בזמן שבביקור בגן הלאומי קיסריה ניתן לראות את שרידי העיר ומבניה, ולקבל מושג על ממדי העיר בעת העתיקה, בביקור במוזיאון ניתן לקבל מושג על איך היו החיים עצמם בעיר – מה עיטר את המקדשים, הרחובות, הבתים. במה השתמשו בחיי היום-יום – מטבעות, תכשיטים, משחקי ילדים, כלי מטבח ועוד.

סוגי הסיורים:

הדרכות פרונטאליות במוזיאון במגוון נושאים. כ-45 דקות.
שלל של הפעלות וסדנאות לילדים. לפרטים נוספים היכנסו לאתר.
סיורי שטח רגליים/ ברכב באתרים של קיסריה העתיקה שמחוץ לגן הלאומי: ההיפודרום המזרחי, הרחוב הביזנטי, פסיפס הציפורים, האקוודוקט, בית הכנסת ועוד. בין חצי יום ליום שלם

שעות פתיחה:
א'-ה' 16:00-10:00
לקבוצות בתיאום מראש ניתן לערוך סיורים שלא בשעות הפתיחה.
לפרטים נוספים:
טלפון: 04-6364367
אתר המוזיאון: www.caesareamuseum.com
פייסבוק: מוזיאון אוצרות קיסריה בשדות-ים

פרטי התקשרות:

כתובת:

ספרו לחברים

גלריית ART & ABOUT

מיזם אמנות ותרבות

בית טרזין

מוזיאון היסטורי

בית חנה סנש

בית חנה סנש נמצא בקיבוץ שדות ים. חברי הקיבוץ הקימו אותו לזכרה של הצנחנית חנה סנש, חברת שדות ים (קיסריה), שנרצחה בהונגריה לשם יצאה בשליחות הצלה למען היהודים הנאנקים תחת שלטון הנאצים.

עקבו אחרינו גם באינסטגרם :)