מוזיאון אוצרות קיסריה

CAESAREA MUSEUM TREASURES

מוזיאון אוצרות קיסריה קיבוץ שדות ים
במוזיאון מוצגים ארכיאולוגים שהתגלו באזור על-ידי חברי קיבוץ ומשלחות שחפרו בקיסריה. הממצאים בעיקר מהתקופות הרומית, הביזנטית, המוסלמית והצלבנית. ישנם גם ממצאים יחודיים מהתקופה ההלניסטית ומהיישוב היהודי בקיסריה.
המוזיאון נבנה כדוגמת מבנה רומי עם חצר גדולה ובה עמודים עם כותרות קורינתיות, פסלים רומיים, כתובות הנצחה ומגוון פריטים ארכיטקטוניים. באולמות התצוגה ישנו אוסף ייחודי של מטבעות קיסריה, נרות שמן, פיסול זעיר בברונזה ובשיש, אבני חן, כתובות על גבי מצבות יהודיות, קנקנים שנמשו מהים וחפצי נוי ופולחן.
בזמן שבביקור בגן הלאומי קיסריה ניתן לראות את שרידי העיר ומבניה, ולקבל מושג על ממדי העיר בעת העתיקה, בביקור במוזיאון ניתן לקבל מושג על איך היו החיים עצמם בעיר – מה עיטר את המקדשים, הרחובות, הבתים. במה השתמשו בחיי היום-יום – מטבעות, תכשיטים, משחקי ילדים, כלי מטבח ועוד.

סוגי הסיורים:
הדרכות פרונטאליות במוזיאון במגוון נושאים. כ-45 דקות.
שלל של הפעלות וסדנאות לילדים. לפרטים נוספים היכנסו לאתר.
סיורי שטח רגליים/ ברכב באתרים של קיסריה העתיקה שמחוץ לגן הלאומי: ההיפודרום המזרחי, הרחוב הביזנטי, פסיפס הציפורים, האקוודוקט, בית הכנסת ועוד. בין חצי יום ליום שלם

שעות פתיחה:
א’-ה’ 16:00-10:00
לקבוצות בתיאום מראש ניתן לערוך סיורים שלא בשעות הפתיחה.

פרטי התקשרות:

04-6364367
www.caesareamuseum.com

כתובת:

ספרו לחברים

גלריית ART & ABOUT

לחובבי האמנות – מוזמנים להגיע ולהנות מחווית אמנות ישראלית ולכבד את ביתכם ביצירת אמנות מקורית

בית טרזין

היא עמותה שמטרתה להנציח את זיכרם של אסירי הגטו שנספו בשואה, ולספר את סיפורו של גטו טרזיינשטאט ואסירי הגטו

בית חנה סנש

בית חנה סנש נמצא בקיבוץ שדות ים. חברי הקיבוץ הקימו אותו לזכרה של הצנחנית חנה סנש, חברת שדות ים (קיסריה), שנרצחה בהונגריה לשם יצאה בשליחות הצלה למען היהודים הנאנקים תחת שלטון הנאצים.

עקבו אחרינו גם באינסטגרם :)