בית כנסת הגדול – שונה הלכות

נתניה ידוע בסובלנותה ובמרקם החיים שהיא מקיימת בתוכה. בשכונות העיר חיים בצוותא דתיים וחרדים לצד חילונים מוחלטים.

בנתניה פועלים כ- 200 בתי כנסת, רבים מהם מחולקים על פי מוצא המתפללים: ספרדים, אשכנזים, יוצאי אתיופיה, תימן, מרוקו או איראן, כל אחד על פי נוסחיו וניגוניו. המרכזי והוותיק שבהם הוא “בית הכנסת הגדול – שונה הלכות” שנחנך בחג הפסח תרצ”ה 1935, עוד כשהייתה נתניה מושבה חקלאית קטנה בשרון ובו התפללו בני כל העדות והזרמים, תימנים לצד אשכנזים, חסידים לצד מתנגדים. כבר אז נודעה המושבה הצעירה כמקום ישוב בעל זיקה עמוקה למורשת היהודית ולערכי הרוח של עם ישראל. לאורך השנים – הצטרפו אליו בתי כנסת שכונתיים ובתי כנסת מרכזי נוסף לעדה הספרדית. אחריהם הוקמו עשרות רבות של בתי כנסת בכל שכונה בעיר.

ברחבי נתניה פרושים מקוואות המעניקים לציבור אפשרות לשמור על אחד מערכיה המרכזיים של היהדות – טהרת משפחה. שירותי דת נוספים, ניתנים במסגרת המועצה הדתית ובהן נישואין, כשרות, קליטה רוחנית, שיעורי תורה, הסברה והווי דתי. לרשות תושבי השכונות השונות – עומדים רבני שכונות ומדריכים רוחניים, איתם ניתן להתייעץ, לשאול “שאלת רב” ולקבל פסיקה בעניינים הלכתיים.

 

פרטי התקשרות:

רחוב הרצל 2, נתניה

כתובת:

ספרו לחברים

מוזיאון העיר נתניה

מוזיאון העיר נתניה פתח את שעריו בחודש פברואר 2011. המוזיאון נימצא במבנה שהיה בעבר בית מלאכה לאריגה עבור כבדי ראייה ושופץ על ידי העירייה בשנת 2010, על מנת שיהיה בית לתיעוד ובית לתערוכות על תולדות העיר ותושביה.

חיי העיר

פלנתניה: חוויה מכוכב אחר

מתחם בילוי והתנסות חווייתית לכל המשפחה, המשלב אטרקציה תיירותית וחינוכית מעודדת השראה, דמיון ופיתוח חשיבה במגוון פעילויות ולמגוון גילאים.

כיכר העצמאות החדשה

עיריית נתניה חונכת את מתחם "כיכר העצמאות האינטראקטיבית" המרושתת בטכנולוגיות המתקדמות בעולם ומהווה אטרקציה תיירותית בינ"ל, אפליקציות סלולאריות למשחקים אינטראקטיביים בין הקהל, הפקת קליפים, סיורים וירטואליים, פסטיבל וידאו ארט ומופע אור קולי ורב חושי-המשלב מסכי לד, מסכי מים, שמע ותאורה , שידורים חיים של אירועים והתרחשויות, מסיבות ועוד

עקבו אחרינו גם באינסטגרם :)