מטיילים קרוב לים: טיילות

העיר נתניה מציעה כ-8 קילומטרים של טיילות העוברות בין צוקי הכורכר בקצה הרחוב הראשי של העיר ומאפשרות תצפית מופלאה על חופי הים התיכון. הנה לכם סקירה של הטיילות מצפון לדרום.

 

טיילת ניצה

משתרעת לאורך 350 מטרים בצומת המלכים בקטע שבין מסעדת ה”מיני גולף” למלון “גליל”. זוהי הטיילת הצפונית ביותר בנתניה אשר מציעה למבקרים בה אזורי ישיבה, מתחמי משחק, מדשאות ירוקות וכן שביל ייעודי לרוכבי אופניים. להנאת הילדים בטיילת גם מתקני משחק פיסוליים בדמותם של בעלי חיים ופטריות אדומות משובבות נפש.
nitza

 

טיילת המעפילים

טיילת ייחודית המקדשת את ערכי האמנויות והספורט. במרכזה של הטיילת ניצבת ”גלריה על הצוק”, הגלריה העירונית בה מוצגות תערוכות של מיטב אמני ישראל וכן גלריות פרטיות נוספות. עוד ניתן למצוא בטיילת גם משטח החלקה על גלגיליות, פינות משחק וישיבה.

 

 

טיילת שקד

הוותיקה מבין טיילות נתניה ומהווה את המשכה (מדרום). של טיילת ניצה. גולת הכותרת בטיילת זו היה באמפיתיאטרון העירוני שלחוף הים בו היא גם מסתיימת. האמפיתיאטרון בנוי בצורת קונכייה אקוסטית ותכולתו כאלף מושבים הסוככת בשתי כנפיה על הקהל הרב המסתופף בה. בטיילת גם שתי מסעדות, האחת מוקפת אגם קטן ומפל הנשפך בסמוך לגשר עץ ציורי ולשנייה – גג פגודה והיא “תלוייה” על קצה המצוק ומשקיפה אל הים.

 

טיילת הראשונים

טיילת הראשונים- ייחודה בתשע פרגולות רחבות ידיים עשויות עץ ואבן, כאשר לכל פרגולה מבנה גיאומטרי וצבע אחר. לאורכה שפע של בתי קפה ומסעדות וכן פינת משחקים מיוחדת לילדים. במרכזה – המעלית אל הים, המאפשרת ירידה מן הנוף אל החוף בתוך 20 שניות בלבד.

 

 

טיילת כרמל

הטיילת הדרומית ביותר בנתניה. משלימה את רצף הטיילות ומשתרעת מכיכר ”פרחי אבן” ועד כיכר ”עיר השמש”. מדובר בטיילת קצרה באופן יחסי ליתר המקטעים בטיילת העירונית, אולם היא מהווה שכיית חמדה מרהיבה בזכות כמה נקודות תצפית נהדרות לים, נוף ירוק וטבעי ופינות ישיבה.

 

 

 

טיילת דנקנר

משתרעת לאורך 320 מטרים בין טיילת כרמל לראשונים (לאורך רחוב דנקנר). שמה הרשמי של הטיילת הוא ”טיילת חזית הים”. זוהי טיילת מישורית הבנויה על גבי המצוק ומאפשרת התבוננות אל עולם הצומח האופייני לרצועת החוף. תמצאו בה פינות ישיבה, גינון, תאורה וריהוט גן לנוחיות המבקרים.

 

 

 

 

טיילת המצוק

הוקמה בשנת 2004. מדשאות הטיילת מתפתלות לאורך מצוק הכורכר ולאורכה פינות ישיבה מבודדות ונקודות תצפית מרהיבות, המזמינות את המטייל לשבת שעות ארוכות ולצפות אל הים. במרכז הטיילת – גן משחקים לכל המשפחה.

 

הטיילת הדרומית ע”ש הבמאי קלוד לנצמן

 

הטיילת הדרומית ע”ש הבמאי קלוד לנצמן- ייחודה בפסלים סביבתיים, עשויים מחומרים ממוחזרים של האמן הבינתחומי רוסלן סרגייב. הפסלים משמשים לנוי וגם כספסלים, פרגולות ומתקני משחק.

 

 

 

 

סרטון על הטיילות בנתניה

 

פרטי התקשרות:

כתובת:

ספרו לחברים

חיי העיר, טבע

אל שלולית החורף

טיול במגפיים

חיי העיר

פארק איינשטיין

אחד מהפארקים הגדולים שהוכשרו בנתניה – נמצא לקראת סיום העבודות בו

אופניים שיתופיים בישראל

קחו אותי לסיבוב

עקבו אחרינו גם באינסטגרם :)