מסלולי אופניים בנתניה

“פאמפטרק” – פארק האופניים בנתניה

פארק האופניים עתיר השבחים שנבנה לאורך כביש 57 עתיד לעבור בחודשים הקרובים שדרוג משמעותי למען אוכלוסיית הרוכבים. החידוש המרגש: בניית מסלול רכיבה טבעי לאופניים שצפוי להוות אטרקציה ייחודית עבור המבקרים בפארק. המסלול המכונה “פאמפטרק” יכלול (תלוליות) ו-Berms (סיבובים מוגבהים), כאשר עיקרון התנועה בו יתבסס על התקדמות ויצירת מהירות ללא דיווש, אלא רק בעזרת תנועות גוף מתוזמנות.

הפאמפטרק הינו מהגדולים בארץ ויצטרף לשלל האפשרויות שמציע הפארק לרוכבי אופניים חובבניים ומקצועיים כאחד ובהם: מסלול “קריטריום” – מסלול רכיבת כביש מקצועי, “סטרילי” לרוכבי אופניים בלבד וכן מסלול BMX – מסלול אתגרי לאופני BMX ייחודי, סוג רכיבה שהוכר כמקצוע אולימפי החל מאולימפיאדת בייג’ין

אגם שלולית החורף

בתוך הפארק הממוקם בחלקה הדרומי של נתניה, מוצעים מספר שבילי אופניים המאפשרים הנאה מרכיבה בשבילים מסודרים ובמקביל להתפעל מנופיו הירוקים והמיוחדים של הפארק.

שביל קריית נורדאו רמת פולג

שביל רכיבה ייעודי המסייע לאלפי תלמידים להגיע לבית הספר. השביל המקשר בין קריית נורדאו לרמת פולג מאפשר מעבר בטוח מבתי ספר נורדאו ואלדד, דרך פארק נאות גולדה מאיר על גשר הכניסה לנתניה. משם עובר השביל לבית ספר רימלט ולבית ספר בגין.

טיילת המצוק נתניה- יקום

מסלול מופלא המותאם לכל המשפחה (14 ק”מ, דרגה קלה). המסלול המתחיל בטיילת המצוק בסמוך למלון כרמל, עובר דרך מצנחי הרחיפה בטיילת ומשם ממשיך לטיפוס של כ-500 מטרים על הצוק לתצפית מרהיבה על חוף הים. במהלך המסלול תזכו לחלוף על פני שמורת האירוסים ולהגיע עד למושב אודים, לרכוב בתוך מטע פקאנים, לחצות את נחל פולג ברכיבה או ברגל ולהגיע לשמורת יקום.

טיילת חופי נתניה

מה יותר טוב מלרכוב לאורך חופיה המרהיבים של נתניה? המסלול המשתרע לאורך של 5.5 קילומטרים מתחיל בדיזינגוף פינת הרצל ועובר בדרך בין כיכר העצמאות המחודשת, אנדרטת הלוחם, מלון פארק, חוף סירונית, טיילת גלי ים ושמורת האירוסים.

שביל אילנות

מסלול קסום המשתרע לאורך 5 קילומטרים ומתחיל בחורשת הסרג’נטים שבשכונת קרית השרון. רוכבים בשביל מזרחה לאורך קו המים בין נחל אביחיל לנחל אילנות. מצפון המטעים של שכונת נורדיה ומדרום שדות תפו”א ופרדסים. מגיעים ליער האילנות. יער ובו אקליפטוסים וחורש אלון ומספר פינות פיקניק. בצד הצפון מזרחי של היער ניתן לראות את גבעת הלוטם. גבעה ובה צמחים שונים כמו לוטם, קידה, צבעונים וסחלבים.

חוצים את נחל האילנות המהווה ערוץ השייך לאגם הניקוז של נחל פולג המתחיל ביער באילנות ומסתיים כמעט בכביש החוף. עוברים לצידו הצפוני של הנחל וחוזרים מערבה לאורך בית העלמין עד לקריית השרון.

ספרו לחברים

SESOM- מתחם מציאות מדומה

מזמין אתכם להיכנס למציאות אחרת וליהנות ממגון רחב של עולמות תוכן, בין אם אתם רוצים להיות חיילים, מתאגרפים לוחמי חלל או ציירים בעולם וירטואלי.

אופניים שיתופיים בישראל

קחו אותי לסיבוב

Kef Bike

בואו לראות את ישראל על האופניים וליהנות מחוויה בלתי נשכחת.

עקבו אחרינו גם באינסטגרם :)