בית > טיילות בנתניה

טיילות בנתניה

העיר נתניה מציעה כ-8 קילומטרים של טיילות העוברות בין צוקי הכורכר בקצה הרחוב הראשי של העיר ומאפשרות תצפית מופלאה על חופי הים התיכון. הנה לכם סקירה של הטיילות מצפון לדרום.

נובמבר 2018

תכירו את טיילת המלכים החדשה בנתניה

קשת רחבה של מתחמי ישיבה, אזורי משחק, מדשאות, יצירות אמנות ופסלים סביבתיים וכן שבילים לרוכבי אופניים.

הטיילת הדרומית ע"ש הבמאי קלוד לנצמן

הטיילת הדרומית ע"ש הבמאי קלוד לנצמן- ייחודה בפסלים סביבתיים, עשויים מחומרים ממוחזרים של האמן הבינתחומי רוסלן סרגייב. הפסלים משמשים לנוי וגם כספסלים, פרגולות ומתקני משחק.

טיילת כרמל

הטיילת הדרומית ביותר בנתניה. משלימה את רצף הטיילות ומשתרעת מכיכר "פרחי אבן" ועד כיכר "עיר השמש". מדובר בטיילת קצרה באופן יחסי ליתר המקטעים בטיילת העירונית, אולם היא מהווה שכיית חמדה מרהיבה בזכות כמה נקודות תצפית נהדרות לים, נוף ירוק וטבעי ופינות ישיבה.  

טיילת דנקנר

טיילת קטנה מישורית על גבי המצוק, אורכה 320 מטרים, בין טיילת ראשונים לטיילת כרמל לאורך רחוב דנקנר. המאפשרת התבוננות אל עולם הצומח האופייני לרצועת החוף ובה פינות ישיבה, גינון, תאורה וריהוט גן.  

טיילת המצוק

טיילת על שפת המצוקים הדרומיים של נתניה. היא משתרעת לאורך 2.7 קילומטרים ממלון כרמל בצפון ועד לקצה הדרומי של העיר. הטיילת שנחנכה ב-2010 ניצבת לאורך מצוק המתנשא מעל הים ברחוב שדרות בן עמי. לאורכה של הטיילת מדשאות, פינות מנוחה, נקודות תצפית רבות, גן שעשועים וכן אתר למצנחי רחיפה. בנוסף לנוף המרהיב של הים, ישנם לאורך הטיילת פסלים צבעוניים של חיות ים ימיוניות, עבודתו של האמן רוסלן סרגייב, ומצופים מוזאיקה צבעונית. בחלק גדול מהטיילת עובר גם התוואי של שביל ישראל.  

טיילת שקד

גולת הכותרת בטיילת זו היא האמפיתיאטרון העירוני שלחוף הים בו היא גם מסתיימת. האמפיתיאטרון בנוי בצורת קונכייה אקוסטית ותכולתו כאלף מושבים הסוככת בשתי כנפיה על הקהל הרב המסתופף בה. בטיילת גם שתי מסעדות, האחת מוקפת אגם קטן ומפל הנשפך בסמוך לגשר עץ ציורי ולשנייה – גג פגודה והיא “תלויה” על קצה המצוק ומשקיפה אל הים.  

טיילת הראשונים

נחנכה בשנת 2002, מהווה כיום את עמוד השדרה התיירותי של העיר. לאורכה מדשאות מטופחות וגינות חמד מוריקות. תשע פרגולות מעוצבות בסגנון ים תיכוני פזורות לאורך הטיילת. בתי המלון שלאורכה, שפנו בעבר אל הכביש, ביצעו “היפוך לאחור” ופתחו מסעדות חדשות המשקיפות אל הים ומושכות אליהן תיירים ותושבים במשך כל ימות השנה. כך הפכו המבואות הפנימיים של בתי המלון למסעדות יוקרה.

טיילת המעפילים

טיילת ייחודית המקדשת את ערכי האמנויות והספורט. במרכזה של הטיילת ניצבת "גלריה על הצוק", הגלריה העירונית בה מוצגות תערוכות של מיטב אמני ישראל וכן גלריות פרטיות נוספות. עוד ניתן למצוא בטיילת גם משטח החלקה על גלגיליות, פינות משחק וישיבה.  

טיילת ניצה

משתרעת לאורך 350 מטרים בצומת המלכים בקטע שבין מסעדת ה"מיני גולף" למלון "גליל". זוהי הטיילת הצפונית ביותר בנתניה אשר מציעה למבקרים בה אזורי ישיבה, מתחמי משחק, מדשאות ירוקות וכן שביל ייעודי לרוכבי אופניים. להנאת הילדים בטיילת גם מתקני משחק פיסוליים בדמותם של בעלי חיים ופטריות אדומות משובבות נפש.

שוק של נתניה